poczta@gannet.pl

Gannet znajduje skradzione samochody

W 2013 roku w Polsce skradziono prawie 15,5 tysiąca samochodów. Niespełna jedną czwartą pojazdów udało się odzyskać. Oznacza to, że 12 tysięcy kierowców nie zobaczyło już swoich aut.

Zdarzeń tego typu można uniknąć stosując system radiowej lokalizacji pojazdów GanTrack oferowany przez firmę Gannet Guard Systems. GanTrack działa w pasmach częstotliwości, których nie są w stanie zakłócić nawet najlepsze zagłuszarki fal elektromagnetycznych stosowane przez złodziei. W odróżnieniu od standardowych lokalizatorów typu GPS/GSM moduł GanTrack nie traci zasięgu w garażach podziemnych ani w stalowych kontenerach.

Urządzenie w chwili montażu przechodzi w stan uśpienia i zostaje aktywowane dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Uniemożliwia to złodziejowi odnalezienie miejsca, w którym moduł został zainstalowany w pojeździe oraz nie wzbudza podejrzeń. Dodatkowym atutem jest własne, niezależne zasilanie – bateria w zależności od wybranego wariantu wystarcza na 12 lub 36 miesięcy. Moduł nie ingeruje w fabryczną instalację elektryczną pojazdu, a więc nie przestaje działać po odłączeniu akumulatora. Nie trzeba się również obawiać o utratę gwarancji producenta.

Procedura odzyskiwania samochodu jest prosta. Użytkownik powinien jak najszybciej powiadomić o kradzieży organy ścigania oraz centralę alarmową Gannet Guard Systems. Po sprawdzeniu zgłoszenia rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Moduł zostaje zdalnie aktywowany, co umożliwia zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Do namierzania wykorzystuje się zarówno jednostki naziemne, jak i powietrzne (specjalny samolot), które wyposażone są w aparaturę przechwytującą sygnał nadawany przez moduł. Skradziony samochód udaje się zlokalizować najczęściej w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia.

Skuteczność systemu GanTrack wynosi ponad 90 procent, a samochód jest lokalizowany z dokładnością do 3 centymetrów; specjaliści firmy Gannet Guard Systems podkreślają, że współpracują z policją, co zapewnia legalność działań poszukiwawczych.

Zalety i skuteczność systemu, potwierdzoną przez certyfikaty Politechniki Świętokrzyskiej i Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) doceniają firmy ubezpieczeniowe, oferując właścicielom samochodów wyposażonych w GanTrack zniżki na polisy autocasco.

Źródło: www.e-autonaprawa.pl