poczta@gannet.pl

Ile czasu trwa odnalezienie skradzionego samochodu?

…”Skradziony samochód to zwykle gorący towar. Tuż po kradzieży może trafić do warsztatu w którym zostanie szybko rozebrany na części. Równie dobrze może tygodniami oczekiwać na użytkownika porzucony w lesie albo na wielkim parkingu przy supermarkecie. Alternatywnie: szybko znaleźć nabywcę za wschodnią granicą.

 Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze odnalezienie pojazdu, by wrócił w jak najlepszym stanie do właściciela. A jak szybko może zostać odnaleziony? Z pewnością większe szanse na krótszy czas poszukiwań jest w przypadku modeli objętych monitoringiem. Firmom zajmującym się zdalną lokalizacją pojazdów odszukanie zajmuje niewiele czasu. Wiele zależy od zainstalowanego systemu jak i rozwiązań zastosowanych przez złodziei, by utrudnić namierzenie.

Mirosław Marianowski z firmy Gannet Guard Systems twierdzi, że: „Pojazdy z zaawansowanymi systemami namierzania radiowego są w 98 proc. przypadków odzyskiwane w ciągu 24 godzin. Skuteczność tego rozwiązania potwierdzają w rozmowach z nami nawet policjanci z wydziałów do walki z przestępczością samochodową”.

Jak wygląda w praktyce proces odnajdywania samochodu? Właściciel powinien jak najszybciej powiadomić policję oraz firmę zabezpieczającą mienie. Po odebraniu zgłoszenia operator próbuje jak najszybciej zlokalizować skradziony pojazd. Niekiedy pozycję udaje się ustalić już po kilkunastu minutach, jak w przypadku Audi Q7 skradzionego w Katowicach. Współrzędne są następnie przekazywane policji, która podejmuje następnie stosowną interwencję.”…

źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/ile-czasu-trwa-odnalezienie-skradzionego-samochodu/d0tk3z