poczta@gannet.pl

Kradzieże samochodów w Polsce wg policjantów

Onet-Moto

…”Eksperci powtarzają aż do znudzenia to samo: im bardziej nietypowe zabezpieczenie tym większe szanse na święty spokój. I nie chodzi jedynie o pomysłowe blokady skrzyni biegów czy siermiężne blokowanie pedałów. Godne uwagi są pomysłowe wyłączniki zapłonu (aby uruchomić silnik musimy np. wykonać odpowiednią kombinację przycisków) oraz moduły podłączane do szyny CAN (np. do blokowania komunikacji przez gniazdo diagnostyczne).

Wśród niezbędnych elektronicznych dodatków wskazywany jest jeszcze monitoring. Dariusz Kwakszys z Gannet Guard wyjaśnia – „W grę wchodzą monitoring, zwłaszcza radiowy. Rzecz w tym, że system bazujący na dedykowanej częstotliwości radiowej, a nie sygnałach GPS/GSM, jest odporny na działanie zagłuszarek powszechnie stosowanych przez złodziei. Ponadto pozwala ustalić pozycję skradzionego samochodu, nawet jeśli został on ukryty w garażu podziemnym czy kontenerze”.

Mniejsze zainteresowanie wśród złodziei mają także samochody po tuningu, dzięki któremu lepiej odróżniają się od pozostałych. Nie sposób wspomnieć o jeszcze jednym: cenach części zamiennych do popularnych aut na rynku. Zainteresowanie kradzionymi częściami będzie tak długo trwało, dopóki będą wysokie ceny nowych podzespołów (przy niskiej podaży zamienników) a niekiedy nawet windowane do absurdalnego poziomu (za komplet 4 wtryskiwaczy do diesla nawet kilkanaście tysięcy złotych).”…

źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/kradzieze-samochodow-w-polsce-wg-policjantow/ehjwng