poczta@gannet.pl

Monitoring sposobem na poprawę efektywności pracowników

etransport_logo

…”Zmorą wielu zarządców flot i właścicieli firm posiadających wszelkiego rodzaju maszyny – czy to rolnicze czy budowlane – jest kwestia uczciwości pracowników oraz odpowiedniej eksploatacji urządzeń. Każda godzina pracy wykwalifikowanego operatora ciężkiego sprzętu to koszt, który zwraca się pracodawcy wraz z wykonaniem przez jego podwładnych określonych prac w określonym terminie. Wszelkiego rodzaju opóźnienia czy nieefektywne działanie maszyn oznacza straty dla przedsiębiorstwa – nie tylko finansowe, ale również wizerunkowe. Jednym ze sposobów, który pozwoli lepiej kontrolować pracowników oraz zwiększać wydajność firmy, jest zastosowanie odpowiedniego systemu monitorowania bazującego na technologii GPS/GSM oraz radiowej.

Moduły lokalizacyjne wyposażone w dodatkowe czujniki są nie tylko w stanie na bieżąco informować o lokalizacji pojazdu. Umożliwiają również wgląd w parametry takie jak zużycie paliwa, czas pracy, włączanie i wyłączanie silnika oraz nagły spadek poziomu paliwa w zbiornikach. Do niedawna zarządcy parków maszynowych, którzy zdecydowali się na wyposażenie pojazdów w monitoring, mogli je nadzorować jedynie na podstawie czasu pracy silnika, co w praktyce nie przekładało się na analizowanie postępu prowadzonych działań. Brakowało również informacji, że maszyna rzeczywiście pracuje, a nie tylko pozostała włączona, gdy operator postanowił zrobić sobie przerwę „na kawę”. Wraz z rozwojem możliwości modułów, twórcy systemów monitoringu zaczęli szukać nowych sposobów na poprawę efektywności pracowników.

Jednym z narzędzi, które pozwala mieć pewność, że np. maszyna budowlana jest użytkowana we właściwy sposób i rzeczywiście pracuje, jest wyposażenie pojazdu w odpowiednie czujniki usytuowane np. w urządzeniach sterujących. Sensory wykrywają ruch manetek, a analizująca je aplikacja Eurofleet do zarządzania systemem pozwala generować raporty efektywności, wykazujące czy pracownik wykonywał swoją pracę przez cały czas spędzony w pojeździe– wyjaśnia Dariusz Kwakszys, IT Manager w firmie Gannet Guard Systems.”…

źródło: http://etransport.pl/wiadomosc,47660,monitoring_sposobem_na_poprawe_efektywnosci_pracownikow.html