poczta@gannet.pl

Jeep Cherokee – pojazd ratownictwa medycznego

Odnalezione pojazdy z Gannet Guard Systems

Lip 2021

Odnalezione: Jeep Cherokee – pojazd ratownictwa medycznego

  • region: Mazowsze
  • odnalezione w: 1 h 00 min

9 lipca kilka minut po pierwszej w nocy doszło w Warszawie do kradzieży Jeepa Cherokee pełniącego funkcję specjalistycznego pojazdu ratownictwa medycznego. Dyżurny Gannet Guard Systems, na podstawie otrzymanego alertu, powiadomił o tym fakcie właściciela.

Następnie, korzystając ze wskazań modułu GPS/GSM, naprowadzał na poruszający się samochód kilka policyjnych załóg, które podjęły pościg. Po kilkunastu minutach złodziej zorientował się, że funkcjonariusze są na jego tropie i rozpoczął szaloną ucieczkę w kierunku Nieporętu.

W jej trakcie znalazł się na podwójnym rondzie Pileckiego w Rembelszczyźnie, które próbował pokonać z prędkością ponad 180 km/h, hamując w trakcie do ok. 130 km/h. Jak można się domyślać, manewr przejechania rond z taką prędkością nie powiódł się – złodziej stracił panowanie nad autem, przejechał przez nasyp na środku jednego z nich, w wyniku czego Jeep przewrócił się na bok i uderzył w ogrodzenie posesji.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów i opatrzony przez… właściciela Cherokee, który prywatnie brał udział w poszukiwaniach swojego skradzionego pojazdu. Wkrótce Jeep stanął w płomieniach, a ponieważ na jego pokładzie znajdowała się butla z tlenem, doszło do kilku wybuchów, które kompletnie zniszczyły samochód. Na miejscu pojawiło się kilka wozów straży pożarnej oraz wiele załóg policyjnych. Na szczęście nikt nie zginął.

SYSTEM: GanTotal

GanTotal

Do znalezienia tego pojazdu użyliśmy naszego sytemu
GanTotal Gannet Guard.

zobacz szczegóły