poczta@gannet.pl

W 2016 w Polsce złodzieje co 39 minut kradli auta

…„Auta znikają zaparkowane na ulicy, na parkingu pod blokiem, czy też supermarketem. Bardziej obeznani w swoim fachu posiłkują się urządzeniami przechwytującymi sygnał z pilota do centralnego zamka. Na rażące braki w systemie zabezpieczeń systemów bezkluczykowych wskazywali specjaliści z niemieckiego ADAC.

Dokonywane są także kradzieże z włamaniem, najczęściej między godziną 23 a 4. Przestępcy po dostaniu się do domu kradną kluczyki wraz z dokumentami i odjeżdżają autami. O sposobach działania przestępców wspomniał Dariusz Kwakszys z firmy Gannet Guard Systems specjalizującej się w namierzaniem i odzyskiwaniem pojazdów:

Dziuple organizowane są w różnych miejscach. Mogą być usytuowane na osiedlach w dużych miastach, najczęściej w jednym z wielu przylegających do siebie garaży. Takie miejsce nie wyróżnia się niczym szczególnym dla niewprawnego oka. Czasami pojazdy lądują w pomieszczeniach warsztatowych zakładów usługowych zajmujących się naprawami pojazdów. Poza aglomeracjami rolę dziupli pełnią różnego typu pomieszczenia gospodarcze – stodoły, garaże, a nawet chlewy. Ale zdarzyła się dziupla z trzema skradzionymi pojazdami ukrytymi w starych bunkrach.”…

źródło: //www.antyradio.pl/Adrenalina/News/W-2016-w-Polsce-zlodzieje-co-39-minut-kradli-auta-13281