poczta@gannet.pl

Auta kradzione w Polsce trafiają do Afryki. Nowe metody złodziei

Auto_Swiat2
Samochody marek premium wciąż giną w Polsce. Wbrew pozorom nie są jednak demontowane czy wywożone na wschód. Samochodów najlepiej poszukiwać na kontenerowcach w zachodnich portach morskich. Stamtąd trafiają do nabywców w Afryce. Chętnych na auta z Polski nie brakuje bowiem w Algierii, Maroku czy Mauretanii.

„W połowie grudnia otrzymaliśmy zgłoszenie o przywłaszczeniu we Francji Audi RS3, Audi S3 i Mercedesa GLC 43 AMG należących do jednej z polskich wypożyczalni aut. Złodzieje podjęli próbę usunięcia modułów GPS/GSM stanowiących element systemu monitoringu. Obecność modułu radiowego również wchodzącego w skład tego systemu pozwoliła jednak zlokalizować auta. Pojazdy znajdowały się w kontenerach na statku, który miał wypłynąć z Antwerpii w Belgii do Ghany w zachodniej Afryce” – wyjaśnia Mirosław Marianowski, security manager w firmie Gannet Guard Systems.

Źródło: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/auta-kradzione-w-polsce-trafiaja-do-afryki-nowe-metody-zlodziei/pwsc12m?fbclid=IwAR3nHLKUG0CxPQvt6r-zzIvBQpeoHxbq_1Wr3Tz6HRETdJ_OCLvvu2vK6i4