poczta@gannet.pl

Jaki nadajnik GPS do samochodu wybrać?

GPS system

Na zakup lokalizatorów GPS nie decydują się już tylko posiadacze droższych pojazdów. Upowszechnienie technologii oraz spadek jej ceny sprawił, że profesjonalne rozwiązania telemetryczne są dziś dostępne dla praktycznie każdego właściciela, któremu zależy na bezpieczeństwie jego samochodu. Również chciałbyś skorzystać z możliwości, jakie oferują zaawansowane nadajniki GPS, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? W niniejszym wpisie tłumaczymy, o czym powinieneś pamiętać przy wyborze najlepszego urządzenia lokalizacyjnego.

Jakie są zalety posiadania lokalizatora GPS?

Lokalizatory samochodowe działające w oparciu o technologię GPS są stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie pojazdu. Powód jest prozaiczny – pozostałe systemy zabezpieczeń nie stanowią zbyt dużego wyzwania dla doświadczonych złodziei. Właśnie z tego powodu warto uzupełnić klasyczne środki ochrony, takie jak blokady skrzyni biegów, autoalarmy czy immobilizery, o lokalizator GPS do samochodu. Ten drobny gadżet pozwoli Ci z dokładnością nawet do kilku metrów określić pozycję Twojego pojazdu w razie kradzieży. Takie informacje realnie zwiększają szansę na sprawne odzyskanie skradzionej własności.

Na tym możliwości nowoczesnych nadajników jednak wcale się nie kończą. Bardziej zaawansowane modele mogą także przypominać Ci o zbliżającym się przeglądzie technicznym czy konieczności przedłużenia polisy ubezpieczeniowej. Lokalizator zintegrowany z systemem czujników dostarczy również wielu informacji dotyczących stanu pojazdu – mowa tutaj o m.in. bieżącym zużyciu paliwa czy pracy jednostki napędowej. Rozwiązania telemetryczne przydadzą Ci się nie tylko w życiu prywatnym, ale również działalności biznesowej. Jeżeli prowadzisz własną firmę spedycyjną, to z pomocą lokalizatora GPS będziesz mógł lepiej kontrolować swoich kierowców, redukować koszty utrzymania floty oraz optymalizować trasy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nadajnika GPS?

Podstawą dobrego lokalizatora GPS jest jego niewielki rozmiar, który pozwoli Ci umieścić urządzenie w mało widocznym miejscu, np. pod deską rozdzielczą, w schowku pasażera czy przestrzeni bagażnika. To bardzo ważne, ponieważ urządzenie pozostawione na wierzchu szybko rzuci się w oczy złodzieja i zostanie wymontowane z pojazdu. Dobrym pomysłem jest więc zakup nadajnika wyposażonego w mocowanie magnetyczne.

Równie istotna jest odpowiednia żywotność baterii. Oczywiście możesz zdecydować się na model, który nie posiada własnego systemu zasilania i jest podłączony bezpośrednio do układu elektrycznego Twojego pojazdu, jednak nie zalecamy takiego rozwiązania. Dlaczego? Wystarczy, że rabuś odłączy lub wyjmie akumulator, aby nadajnik stracił źródło prądu. Lepszym wyborem będzie monitoring z własnym zasobnikiem energii.

Przy wyborze nadajnika zwróć też uwagę, w jaki jest wyposażony system lokalizacji. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się moduły radiowe, ponieważ ich pracy nie są w stanie zagłuszyć stosowane powszechnie zagłuszarki GPS/GSM. Fale radiowe cechują się również mniejszą podatnością na negatywny wpływ otoczenia – nie będziesz miał więc problemu, aby namierzyć pojazd, który znajduje się nawet w podziemnym parkingu czy metalowym kontenerze. System radiowy jest też o wiele dokładniejszy (błąd pomiarowy wynosi zaledwie kilka centymetrów).

GanTrack – idealny lokalizator dla każdego kierowcy

W naszej ofercie znajdziesz nadajnik GPS, który łączy w sobie wszystkie opisane powyżej cechy. GanTrack to radiowy system lokalizacji po kradzieży dostępny w kilku wariantach dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Urządzenie jest nie tylko kompaktowe, ale posiada również własne zasilanie bateryjne, w pełni niezależne od samego pojazdu – dzięki trybowi uśpienia, wbudowany akumulator jest w stanie wytrzymać od 3 do nawet 5 lat! Monitoring jest też w pełni bezpieczny dla Twojego pojazdu – montaż urządzenia nie wymaga żadnej ingerencji w fabryczną instalację elektryczną pojazdu. Nie musisz się więc martwić, że dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia lub utraty gwarancji producenckiej.

Co więcej, emitowany przez lokalizator sygnał radiowy ma świetny zasięg, odporny zarówno na tzw. jammery, jak i niekorzystne warunki pogodowe oraz terenowe. GanTrack zapewnia też wygodny dostęp do informacji – aktualną pozycję pojazdu możesz sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej (współpracuje z systemami Android oraz iOS) lub specjalnej platformy internetowej.