Gannet Guard Systems partnerem X Supertestu Ekonomii 2013

Najnowsze Informacje – Funkcjonalności – Media

Gannet Guard Systems partnerem X Supertestu Ekonomii 2013

X Supertest Ekonomii już 15 czerwca! W tym roku stawiamy na innowacyjne silniki CNG!

W dniu 15 czerwca 2013 roku zostanie przeprowadzona jubileuszowa X Edycja Supertestu Ekonomii. Wydarzenie osiągnęło już wielokrotnie miano największej w Polsce rywalizacji samochodów o puchar najoszczędniejszego auta. Wydarzenie to tradycyjnie zostanie profesjonalnie zorganizowane przez Autoklub Dziennikarzy Polskich. W trzech poprzednich edycjach, pojazdy zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG) pokazały, że są pod tym względem bezkonkurencyjne. W tym roku o miano najoszczędniejszego auta będzie rywalizować Lancia Ypsilon EcoChiC CNG z niezwykle oszczędnym silnikiem 0.9 Natural Power. Pojawią się również auta na gaz ziemny marki Fiat i Opel.

Lancia Ypsilon EcoChick z silnikiem 0.9 Natural Power (CNG)

Listę pojazdów CNG w tegorocznej rywalizacji otwiera Lancia Ypsilon EcoChick, wyposażona w jednostkę 0.9 Natural Power. Cel jest praktycznie jeden – zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Analiza danych katalogowych daje ku temu solidne podstawy. Ten gazowy silnik na przejechanie 100 kilometrów w warunkach pozamiejskich potrzebuje zaledwie 3,6 m3, co przy obecnych cenach oznacza koszt przejechanie 100 kilometrów na poziomie 10,18 PLN.

Lancia Ypsilon zostanie wystawiona przez Fiat Auto Poland, zaś kierowcą auta będzie przedstawiciel tej firmy – pan Wojciech Morawiec, zwycięzca VIII Supertestu Ekonomii z 2011 roku.

Opel Zafira 1.6 CNG – oszczędne i atrakcyjne auto rodzinne

Równie interesująco zapowiada się start Opla Zafira B 1.6 CNG z pakietem sportowym OPC. Poprzednia generacja tego wygodnego i rodzinnego auta już raz dowiodła swojego potencjału w dziedzinie oszczędnej jazdy – w czasie VII Supertestu Ekonomii w 2010 roku. Kolejna odsłona modelu ma udowodnić, że jazda tym pojazdem jest nie tylko tania, ale i bardzo komfortowa.

Po raz pierwszy, dla weryfikacji danych spalania na pokładzie pojazdu, zostanie zamontowany specjalny system położenia pojazdu oraz spalanego paliwa, który dostarczy firma GANNET Guard Systems. Partnerem technicznym występu Opla Zafira CNG będzie Autoryzowany Przedstawiciel marki Opel – Auto Łomianki.

Start Opla Zafiry CNG zasługuje również na szczególną uwagę ze względu na fakt, że auto zostanie zatankowane bezpośrednio przydomowym kompresorem marki BRC FuelMaker

Opel Combo 1.4 CNG – jedno z najbardziej oszczędnych aut dostawczych w swojej klasie!

Kolejną nowością podczas Supertestu Ekonomii będzie Opel Combo, wyposażony w silnik 1.4 CNG. Pojazd ten fabrycznie wyposażono w instalację do zasilania czystym i tanim metanem. Wystawiając to interesujące auto użytkowe marki Opel, mamy nadzieję uzyskać najlepszy wynik pod względem kosztów wykorzystania możliwości przewozowych.

Opel Combo 1.4 CNG zostanie wystawiony do rywalizacji przez firmę ASF, dystrybutora kompresorów CNG marki Coltri oraz stacji CNG Aspro w Polsce. Partnerem technicznym występu będzie Autoryzowany Przedstawiciel marki Opel – Auto Łomianki.

Fiat Ducato 3.0 Natural Power – najpopularniejszy i najoszczędniejszy w klasie MAX

W czasie X Supertestu Ekonomii swoich prawdziwych walorów użytkowych ma zamiar dowieść również najbardziej popularny na polskim rynku pojazd dostawczy – Fiat Ducato w wersji 3.0 Natural Power. To oszczędne w eksploatacji auto użytkowe szturmem wdarło się na polski rynek CNG, od razu obejmując pozycję lidera sprzedaży. Jest wielce prawdopodobne, że w bezpośredniej walce będzie bezkonkurencyjne – m.in. w kosztach przewiezienia 1m3 ładunku.

Fiat Ducato 3.0 Natural Power zostanie wystawiony przez dystrybutora marki Fiat Professional w Polsce. W czasie rajdu pojazdem będzie kierował Pan Andrzej Bagniewski (Stowarzyszenie NGV Polska), zwycięzca VII Supertestu Ekonomii w 2010 roku. W roli pilota pojedzie przedstawiciel portalu etransport.pl.

Organizatorem występu pojazdów w X Superteście Ekonomii jest Stowarzyszenie NGV Polska. Partnerem strategicznym występu załóg CNG jest Portal cng.auto.pl

Patronat nad występem ekologicznych i oszczędnych aut zasilanych metanem w X Superteście Ekonomii przyjął Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie.

Patronat medialny nad wydarzeniem przyjął magazyn flotowy ‘FLOTA’, magazyn branży autogazu ‘Czas Na Gaz’ oraz portal branży transportowej – etransport.pl.

Partnerzy występu pojazdów CNG w X Superteście Ekonomii

Organizowany przez nas test ekonomii pojazdów CNG nie byłby możliwy bez wsparcia naszych Partnerów

Sponsor Główny i Partner Strategiczny Startu Pojazdów zasilanych CNG:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA – finansowanie Startu pojazdów zasilanych CNG.


Pozostali Partnerzy:

ASF – dystrybutor kompresorów CNG marki Coltri – pojazd Opel Combo 1.4 CNG;

Fiat Professional – wystawienie pojazdu Ducato Natural Power;

GANNET Gurad Systems – dostawca rozwiązań w zakresie geolokalizacji pojazdów;

kompresorCNG.pl – dystrybutor urządzeń BRC FuelMaker – domowe tankowanie pojazdu Opel Zafira CNG;

Lancia (Grupa Fiat) – start pojazdu Lancia Ypsilon EcoChick CNG – Natural Power;

Opel Auto Łomianki – Partner Techniczny występu pojazdów Combo i Zafira CNG.

Wprowadź swój adres e-mail aby otrzymywać nasz newsletter.
baner_gantotal