poczta@gannet.pl

BMW M5

Odnalezione pojazdy z Gannet Guard Systems

Obszar odnalezienia

Sty 2020

Odnalezione: BMW M5

W wyniku szeroko zakrojonej współpracy operacyjnej oraz bezpośredniego działania załóg GGS, zlokalizowano skradzione BMW M5 należące do jednej z wypożyczalni. Samochód znajdował się w „dziupli” w obrębie Kowna na Litwie.

Jego pozycję ustalono mimo zastosowania przez złodziei zagłuszarki GPS/GSM, uruchomionej już w chwili kradzieży auta na terenie Warszawy. BMW namierzono dzięki radiowemu systemowi monitoringu, będącemu częścią składową rozwiązania GanTotal oferowanego przez Gannet Guard Systems. Złodzieje nie odnaleźli modułu lokalizującego, mimo że zaczęli rozbierać pojazd w tym celu.

W akcji brało udział kilka radiowozów i kilkunastu litewskich policjantów. Właściciel BMW na bieżąco informowany był o sytuacji.

W trakcie czynności na miejscu wskazanym przez GGS policja litewska zabezpieczyła nie tylko M5, ale także m.in. dużą liczbę tablic rejestracyjnych pochodzących z przestępstw, różne dokumenty, kluczyki, części z innych pojazdów, motocykl Harley Davidson, telefony komórkowe, karty pamięci, komputery i zagłuszarki.

„Dziupla” okazała się świetnie zorganizowaną fabryką rozbiórki i dystrybucji części samochodowych. Na terenie, dozorowanym systemem monitoringu wideo i ogrodzonym blaszanym płotem 2-metrowej wysokości, znajdowały się tajne schowki i specjalne przejścia do pomieszczeń w poszczególnych budynkach.

SYSTEM: GanTrack Gold 3R

Do znalezienia tego pojazdu użyliśmy naszego sytemu
GanTrack Gold 3R Gannet Guard.

zobacz szczegóły