poczta@gannet.pl

śledzenie samochodu żony przez GPS sprawdza się w praktyce

Safety,And,People,Concept,-,Young,Woman,Or,Female,Driver

Śledzenie samochodu żony przez GPS (monitoring używany przez detektywów)

  Zapytaj o produkt:

  Prześlemy Tobie indywidualną ofertę

  targetowanie reklam klientów

  Administratorem danych osobowych jest Gannet Guard Systems S.A., ul. Pileckiego 63, 02-781 Warszawa. Dane osobowe przetwarzane są w celu przyjmowania korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo do żądania od administratora danych dostępu do danych osobowych jej dotyczących, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, chyba że korespondencja dotyczy ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, oraz wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Czytaj całość.

  Monitoring GPS wykorzystywany jest nie tylko do zarządzania flotami pojazdów czy mobilnymi pracownikami. Z powodzeniem służy również detektywom i prywatnym osobom, którym – z różnych powodów – potrzebne jest śledzenie samochodu.

  Filmów, w których bohater zleca śledzenie samochodu żony podejrzewanej o niewierność, nie brakuje. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w amerykańskiej produkcji „Władza”. Grany przez Marka Wahlberga detektyw na zlecenie burmistrza Nowego Jorku (w tej roli Russell Crowe) otrzymuje zadanie udowodnienia, że żona polityka (Catherine Zeta-Jones) wdała się w romans.

  W rzeczywistości takie działania również mają miejsce, przy czym – dzięki rozwojowi technologii – sama procedura jest znacznie łatwiejsza. Wystarczy bowiem umieścić GPS w samochodzie żony, aby z precyzją do kilku metrów określać bieżące położenie pojazdu. Możliwe jest ponadto sprawdzanie historii przebytych przez auto tras. CTA: Sprawdź lokalizator GPS do auta

  Śledzenie samochodu – GPS w akcji

  Śledzenie samochodu za pomocą GPS nie jest trudnym zadaniem. Pomaga w tym lokalizator GPS/GSM (chodzi zatem o śledzenie samochodu GPS + GSM). Odbiera on sygnał z satelitów okrążających Ziemię tak samo, jak robi to każda nawigacja samochodowa. Dane o swoim położeniu wysyła dzięki karcie SIM identycznej z używanymi w telefonach komórkowych. Działa nawet jeśli z jakiegoś powodu pojawia się kłopot z sygnałem satelitarnym i śledzenie GPS samochodu przestaje być na pewien czas możliwe. Do akcji wkracza bowiem funkcja gromadzenia informacji o stacjach bazowych GSM. Pozwala ona ustalić położenie modułu GPS/GSM względem nich. W efekcie nadal możliwe jest śledzenie położenia samochodu.

  GPS dla żony

  Wracając do sytuacji, w której chodzi o śledzenie żony GPS. Współczesne systemy monitoringu pozwalają nie tylko ustalać, gdzie pojazd znajdował się dzień czy tydzień temu. Umożliwiają śledzenie samochodu online, a tym samym namierzenie żony.  Robią to z wykorzystaniem aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS.

  Aplikacja mobilna informuje o aktualnym miejscu znajdowania się auta. W czasie rzeczywistym wyświetla także zmianę jego położenia. Takie śledzenie trasy samochodu jest niezwykle przydatne. Zwłaszcza, jeśli jednym z najważniejszych zadań stawianych przed systemem monitoringu jest stała obserwacja konkretnej osoby. Ze względu na niewielkie rozmiary, moduł GPS można zamontować w wielu miejscach w aucie.

  Zakładając, że chodzi o GPS śledzenie żony, warto zdecydować się na lokalizację, w której urządzenie nie będzie widoczne. Dzięki temu znacznie maleje ryzyko, że zostanie odnalezione. W grę wchodzi więc ukrycie modułu np. pod elementami tapicerowanymi – w boczkach drzwi czy w podsufitce. Można je też umieścić nad pedałami, a nawet w gąbce pod siedzeniem pasażera lub w bagażniku. W tym ostatnim przypadku sprawdzi się sprzęt z uchwytem magnetycznym.

  Ważna jest również kwestia zasilania. Część modułów wymaga podłączenia do systemu elektrycznego pojazdu. Są i takie, które za sprawą wmontowanej baterii mogą służyć przez dłuższy czas bez ładowania. Są ponadto niezależne od prądu pochodzącego z samochodu, a tym samym łatwiejsze do ukrycia.

  Gdzie kupić moduł GPS? Czy decydować się na rozwiązania, które pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarkę Google hasła „śledzenie samochodu Allegro”? Zdaniem wielu osób lepiej skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w systemach monitoringu. Jej eksperci doskonale znają zasady działania modułów GPS do śledzenia pojazdów, w tym ich ograniczenia. Zasugerują więc najbardziej skuteczne rozwiązanie. Podpowiedzą także, na co uważać podczas śledzenia.

  Czy można śledzić żonę?

  Jak od strony przepisów wygląda śledzenie żony? Czy śledzenie żony jest legalne? Według prawników prowadzących sprawy rozwodowe, w których mąż zdecydował się na śledzenie małżonki, odpowiedź na to pytanie zależy kilku czynników.

  Pod uwagę trzeba wziąć cel, sposób pozyskania materiałów oraz ich użycia. Jeśli intencją ustalenia tego, gdzie znajduje się żona czy jakie miejsca odwiedza nie jest dokuczenie jej, złośliwe niepokojenie, uporczywe nękanie wzbudzające poczucie zagrożenia lub istotnie naruszające prywatność, śledzenie żony nie powinno wiązać się zagrożeniem karą. Nie ma przy tym znaczenia, czy wykorzystano rozwiązanie takie jak GPS śledzenie samochodu, czy tradycyjne działania rozumiane jako jeżdżenie za autem małżonki. W razie wątpliwości zadanie można zlecić detektywowi. Jego wiedza i doświadczenie pozwolą uniknąć kłopotów z prawem.