poczta@gannet.pl

Jaki lokalizator GPS do roweru wybrać?

Sporty woman on racing bicycle uses mobile phone while exercising on country road

Na portalach społecznościowych, forach internetowych i w różnych mediach co chwilę pojawiają się informacje o zrozpaczonych właścicielach rowerów poszukujących informacji o skradzionym pojeździe. Nie pomagają linki zabezpieczające, łańcuchy i U-locki – złodzieje i tak znajdują na nie sposób. Jest jednak szansa, by odzyskać utracone mienie – nadajniki GPS do roweru.

Każdy właściciel jednośladu prędzej czy później staje przed problemem wyboru zabezpieczenia swojego pojazdu na wypadek kradzieży. Problem polega na tym, że tak naprawdę nie istnieje w pełni skuteczne rozwiązanie, które pozwala ustrzec się przed zakusami amatorów cudzej własności.

Złodzieje mają wiele sposobów na rozbrojenie zabezpieczeń: od ich przecinania po bardziej skomplikowane pokonywanie zamków. Kiedy przestępca namierzy wartościowy obiekt, kradzież zazwyczaj zajmuje tak niewiele czasu, że nikt nie jest w stanie zareagować. Dlatego tak istotne jest umożliwienie odzyskania skradzionego roweru. Posiadacze nowoczesnych, zaawansowanych konstrukcji czy rowerów elektrycznych poświęcają wiele godzin na wertowanie forów internetowych i stron w poszukiwaniu odpowiedniego narzędzia. Okazuje się, że jest nim GPS na rower.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą – GPS

Moduły GPS do roweru to swego rodzaju lokalizator roweru. Pomagają go namierzyć, kiedy zostanie skradziony, ale również wtedy, gdy właściciel chce przekonać się, czy jednoślad nadal stoi tam, gdzie został zostawiony. GPS antykradzieżowy do roweru wspiera odpowiednia aplikacja do GPS na rower. Za jej pomocą można sprawdzić dokładne informacje o tym, gdzie znajduje się pojazd. GPS rowerowy wyposażony w odpowiedni system jest w stanie poinformować np. o tym, że jednoślad został poruszony czy też zmienił pozycję – wtedy aplikacja wyśle odpowiedni alert na telefon właściciela w formie pusha na aplikacji do GPS-u na rower lub w wiadomości SMS. GPS na rower opiera swoją komunikację również o system Android, na który dostępna jest odpowiednia aplikacja – podobnie jak na urządzenia z iOS.

Ile kosztuje nadajnik GPS do roweru? GPS do roweru – cena

Koszty GPS-u dla rowerzystów, w zależności od wybranego wariantu, wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za urządzenie. Nadajnik rowerowy kupuje się oddzielnie, a większości z firm oferujących lokalizatory rowerowe nalicza również opłaty abonamentowe.

Jak zamontować lokalizator GPS w rowerze?

Montaż modułu GPS w rowerze nie jest najprostszą sprawą ze względu na brak naturalnych skrytek, jak ma to miejsce chociażby w przypadku samochodu. Wielu producentów oferuje przy tym trackery GPS do roweru, które nie są przystosowane do zakładania w trudno dostępnych miejscach. Nie warto korzystać z takich produktów, gdyż są to marnej jakości zabezpieczenia GPS przed kradzieżą i pokradzieżowe. Odpowiednie będą takie, które można ukryć w konstrukcyjnych elementach roweru – ramie lub kierownicy – posiadające niezależne bateryjne zasilanie, które wystarczy nawet na kilka lat pracy. Oczywiście dostępne są produkty do umieszczania pod siodełkiem rowerowym, w koszyku lub bagażniku, w światłach rowerowych czy… bidonie, ale skuteczność ich ukrycia czy praktyczność (zamiast działającego światła ma się atrapę) są dyskusyjne.

Montaż systemów GPS do roweru lepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się zabezpieczeniami rowerowymi lub bezpośrednio u producenta rozwiązań GPS na rower. Wyspecjalizowani pracownicy Gannet Guard Systems wybierają losowe, najlepsze dla pracy urządzenia miejsca jednośladu. Specjaliści wiedzą, gdzie umieścić moduł lokalizacyjny w taki sposób, by nie tylko nie uległo zniszczeniu w trakcie eksploatacji roweru, ale by złodziej łatwo nie wpadł na to, że urządzenie w ogóle znajduje się „na pokładzie” jednośladu.

Lokalizatory GPS dla rowerów elektrycznych

Właściciele rowerów elektrycznych są szczególnie narażeni na kradzieże. To pojazdy drogie, kosztujące kilka-kilkanaście tysięcy złotych, których odsprzedaż w całości lub na części przynosi przestępcom spore zyski. Co więcej – ich kradzież nie różni się niczym od kradzieży odmian napędzanych siłą mięśni. Szczególnie widoczne jest to na przykładzie wypożyczalni rowerów elektrycznych, których własność często nie jest zwracana. To w przypadku takich pojazdów montaż nadajnika do roweru może okazać się przydatny, a w zasadzie niezbędny z punktu widzenia prowadzonego biznesu. Dodatkowo pozwala bowiem lokalizować rowery i łatwiej nimi zarządzać.

GPS-y do rowerów elektrycznych w praktyce nie różnią się od klasycznych rozwiązań. Również bazują na własnym zasilaniu, a moduł GPS dla roweru nie ingeruje w układ elektryczny jednośladu.

Poszukując odpowiedniego mini lokalizatora GPS do roweru, warto zaufać profesjonalistom. Najskuteczniejsze technologie to te, które sprawdzają się nie tylko w przypadku jednośladów, ale i innych pojazdów – motocykli, skuterów, samochodów osobowych i ciężarowych czy maszyn roboczych. Dobry GPS na rower, to rozwiązania Gannet Guard Systems należą pod tym względem do najlepszych i najpewniejszych na rynku.