Dziennik kierowcy – skuteczne zarządzanie dniem pracy

Najnowsze Informacje – Funkcjonalności – Media

Dziennik kierowcy – skuteczne zarządzanie dniem pracy

Raportowanie i każdorazowe opisywanie tras z uwzględnieniem odległości, czasu i miejsca bywa żmudne, czasochłonne i wymaga stałej kontroli wykonywanych czynności. W natłoku obowiązków kierowców zawodowych np. karetek, niekiedy brak czasu na notowanie wszystkich wyjazdów. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nowe technologie – w tym systemy monitoringu flot wzbogacone o dodatkowe funkcjonalności, np. „Dziennik kierowcy”.

Nowa funkcjonalność, którą firma Gannet Guard Systems zaimplementowała w aplikacji Eurofleet – „Dziennik kierowcy” pozwala w sprawny i wygodny sposób monitorować wykonywane trasy i rozliczać przejazdy. Zakładka ta służy do udokumentowania dnia pracy kierowcy (np. karetki w szpitalu). Dzięki tej funkcjonalności kierowca nie musi pamiętać takich danych jak godziny rozpoczęcia i zakończenia przejazdów, czasy przejazdów, przebiegi czy odwiedzone adresy. Wszystkie te dane trafiają do systemu, a jedyną czynnością, jaką musi wykonać kierowca, jest wybranie określonego przejazdu i jego opisanie, np. „Przewóz pacjenta X ze szpitala Y do szpitala Z”.

Tego typu funkcjonalność idealnie sprawdzi się w przypadku flot, których pojazdy wykorzystywane są np. przez kurierów czy przedstawicieli handlowych. Każdorazowy wyjazd może być monitorowany, a zarządca lub pracodawca będzie miał wgląd w cel wizyty w określonym punkcie. Może się to przyczynić do zwiększenia wydajności pracy oraz obniżenia kosztów utrzymania parku samochodowego.

Zalety dziennika:

  • Automatyczne zapisywanie wszystkich danych i dostęp online
  • Raporty dostępne w formie HTML, PDF, Excel oraz e-mail
  • Możliwość rozróżniania prywatnych i służbowych tras wykonywanych przez kierowców
  • Możliwość tworzenia raportów finansowych z wykonanych tras
  • Funkcja wprowadzanie opisów tras, dodawania informacji o celach i efektach
  • Wgląd w raporty dotyczące poszczególnych okresów – np. tygodni i miesięcy
Wprowadź swój adres e-mail aby otrzymywać nasz newsletter.
baner_gantotal